Ułatwienia dostępu

Stypendia Starosty

Stypendia Starosty Powiatu Wołowskiego rozdane

W tym semestrze b. r. szk. stypendystami  Starosty Powiatu Wołowskiego w Technikum  nr 1 im. Tadeusza Kościuszki  w  Wołowie  zostali  Adam Serwatyński, Jakub Staszczyk, Marcin Konieczny oraz Jakub Bajcar. Chłopcy  otrzymali dyplomy,  gratulacje  z rąk p. Starosty Jana Janasa  oraz uzyskali gratyfikacje  finansowe za osiągniecia sportowe w dyscyplinach, które trenują i które są dla nich codzienną pasją.  Należy wspomnieć, że uczniowie realizują się sportowo i osiągają  wysokie wyniki, które są okupione   wielogodzinną pracą, wytrwałością  oraz zamiłowaniem. Niech wyróżnieni będą natchnieniem dla innych szkolnych kolegów  i przykładem, że można  robić to co się kocha, czerpać z tego radość i  satysfakcję a w oczach innych zyskać uznanie  i szacunek. BRAWO CHŁOPAKI!

Akcja krwiodawstwa

Kościuszkowcy zapraszają na akcję krwiodawstwa w wyjątkowym dniu dla każdego z nas!
❤ Dzień Matki
26 maja 2026 roku
godzina 8.30 - 12.00
Miejsce: Sala konferencyjna
Przyjdź! Pomagaj razem z nami i z RCKiK we Wrocławiu!

Kościuszkowcy w Operze

Opera Wrocławska kolejny raz w tym roku ugościła Kościuszkowców 😍 W piątkowe popołudnie 15 maja 2026 roku  wyruszyliśmy do Wrocławia na spotkanie z kulturą na najwyższym poziomie😍 Tym razem delektowaliśmy się przepięknym spektaklem "Kopciuszek" Gioacchino Rossiniego. Libretto Opery wywodzące się z bajki Charlesa Perraulta pokazuje dobro i zło tego świata. A najważniejsze przesłanie tej  sztuki operowej - największą zemstą jest wybaczenie - powinno na zawsze zagościć w sercu każdego człowieka. W  dzisiejszym świecie, gdzie tyle zła, hejtu i mowy nienawiści obraz artystyczny  poprzez przekaz pokazuje, że można postępować inaczej. Zło dobrem zwyciężaj😍
Wycieczka zakończyła się około godziny 23.30, ale humory dopisywały wszystkim uczestnikom.
Opiekunkami uczniów podczas wyjazdu były panie Izabela Michońska i Małgorzata Brodziak.

Izabela Michońska

Piosenka zmieniająca życie

Konkurs piosenki polskiej "Piosenka zmieniająca życie" organizowany od kilkunastu  lat przez Zespół Szkół Specjalnych w Lubiążu w tym roku gościł kolejnych młodych artystów,  a wśród nich Kościuszkowcy - Jakub Cielecki i Nataniel Tolisz. Nasi uczniowie wraz z grupą 60 uczniów z różnych szkół powiatu i Dolnego Śląska prezentowali przez kilka godzin swoje wokalne umiejętności. I warto było słuchać, bo nieraz łza kręciła się w oku. 
Gościem specjalnym zasiadającym w jury był Piotr "Poison" Plichta, którego artystyczny program profilaktyczny wzbudził wielkie i piękne emocje. Historia życia opowiedziana przez artystę może być przestrogą dla młodych ludzi, a jednocześnie promieniem nadziei, że z każdą trudną sytuacją w życiu możemy sobie poradzić. Dziękujemy za tę lekcję życia i cudowny koncert 😍 I miło nam poinformować, iż 3 miejsce w kategorii szkół powiatu wołowskiego zdobył Jakub Cielecki za bardzo emocjonalne wykonanie piosenki "Mój grzech i moja modlitwa" DJ Naczalnik Boss. Gratulacje również dla Nataniela za piękny wykon piosenki "Biały krzyż" Czerwonych Gitar. 
Dzień spędzony na konkursie naprawdę zmienia życie. Gratulacje dla organizatorów ❤️
Izabela Michońska 

Pierwsza Piesza Pielgrzymka

W sobotę 16 maja 2026 roku uczestniczyliśmy w historycznym wydarzeniu na terenie naszej małej Ojczyzny. Pierwsza Piesza Pielgrzymka z Kościoła pw. Świętego Wawrzyńca w Wołowie do Sanktuarium pw. NMP z Góry Karmel w Głębowicach z udziałem Kościuszkowców😍 Każdy niósł w sercu swoją intencję,  ale wspólna modlitwa, śpiew, a także cisza i łzy wzruszenia łączyły pielgrzymów. Przepiękna trasa wśród zieleni pozwoliła na chwilę zadumy, wyciszenia i zatrzymania. To była przestrzeń do osobistego odkrywania swojej duchowości a jednocześnie chwila bliskości i jednoczenia z innymi ludźmi,  na który w galopującym świecie jest coraz mniej czasu. I nawet odtańczyliśmy "belgijkę"  💕💕To była wielka energia dla ducha i ciała❤️
Izabela Michońska

Drugie Życie Opony

Uczniowie klasy 4 TPS wzięli udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „Drugie Życie Opony”, realizowanym przez Centrum Utylizacji Opon Organizacja Odzysku S.A. 🌍♻️
Celem programu jest promowanie świadomości ekologicznej oraz działań na rzecz ochrony środowiska poprzez prawidłową utylizację i recykling opon.

Przemysław Andrzejczak, Oskar Małecki, Krzysztof Uść oraz Tomasz Wysocki przygotowali film pt. „Drugie życie opony – kwitnący ogród z recyklingu!” 🎥🌿 Uczniowie wykonali ekologiczne kwietniki z opon i desek z palet 🪴.

Projekt pozwolił rozwijać kreatywność, umiejętności techniczne i współpracę, a także przyczynił się do upiększenia terenów zielonych wokół szkoły poprzez nasadzenia kwiatów 🌸, które wzbogaciły przestrzeń i podkreśliły jej estetyczny charakter.

ZBIÓRKA NA DMUCHAŃCA

🎈💙 RUSZAMY ZE ZBIÓRKĄ NA DMUCHAŃCA! 💙🎈

Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu z Technikum nr 1 w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wołowie  w Wołowie organizują zbiórkę pieniędzy na DMUCHAŃCA dla Zespołu Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych w Wołowie z okazji Dnia Dziecka ❤️

Już od środy 13 maja wolontariusze SKW będą odwiedzać klasy i zbierać pieniądze, aby wspólnie podarować dzieciom mnóstwo radości, uśmiechu i niezapomnianej zabawy.
😍😍😍

Zbiórka będzie prowadzona w każdy:
💛 poniedziałek
💛 środę
💛 czwartek

Każda złotówka ma ogromne znaczenie — razem możemy zrobić coś naprawdę wyjątkowego!

Opiekun SKW

W terminalu intermodalnym

W dniu 24 kwietnia 2026 r. uczniowie klasy 4 kształcący się w zawodzie technik logistyk wraz z nauczycielkami  Anną Grzechowiak oraz Agnieszką Rak-Skrzypek odbyli wizytę studyjną w terminalu intermodalnym w Brzegu Dolnym. Celem wyjazdu było poznanie nowoczesnych systemów zarządzania terminalem oraz procedur bezpieczeństwa w logistyce kontenerowej.
Kluczowym punktem wizyty była prezentacja zdalnie sterowanych suwnic, które stanowią unikalne rozwiązanie technologiczne w skali kraju. Obiekt w Brzegu Dolnym jest jednym z zaledwie trzech terminali w Polsce, w których wdrożono zaawansowany system zdalnego sterowania tymi urządzeniami. Podczas pokazu uczniowie mogli zaobserwować, jak technologia ta wpływa na efektywność przeładunków:
🚚Precyzja: Zdalne sterowanie pozwala na wysoką dokładność pozycjonowania kontenerów przy zachowaniu maksymalnych standardów bezpieczeństwa.
🚚Bezpieczeństwo: Zastosowanie tej technologii eliminuje konieczność przebywania operatora w kabinie suwnicy, co jest kluczowe w kontekście rygorystycznych zasad poruszania się po terminalu.
Wizyta na terminalu w Brzegu Dolnym uświadomiła uczniom, jak nowoczesne rozwiązania technologiczne w tym zdalnie sterowane suwnice, wpływają na efektywność i bezpieczeństwo pracy w logistyce kontenerowej.

A.G.